Музей історії України у Другій світовій перейменують – директор

Національний музей історії України у Другій світовій війні, розташований у Києві, перейменують на Національний музей війни за незалежність. Про це повідомив в інтерв’ю “Українському радіо”, яке опублікували 31 липня, гендиректор музею Юрій Савчук.

В інтерв’ю Савчук говорив, зокрема, про те, що вчена рада музею вирішила перейменувати монумент “Батьківщина-мати” у Києві на “Україна-мати”.

“На сьогоднішні йдеться про перейменування не тільки монумента, а й Національного музею історії України у Другій світовій війні. Він тепер називатиметься Національний музей війни за незалежність, і в цьому контексті ми будемо бачити на щиті “України-матері” головний елемент державного герба, будемо бачити абсолютно новий зміст, нові смисли, нову місію, нове обличчя музею. І тоді всі пазли складаються і перед нами постає абсолютно нова картина”, – заявив Савчук.

За його словами, ідеться про війну України за незалежність упродовж ХХ–ХХІ століть, від проголошення першої незалежності 1918 року Четвертим універсалом до сьогодення.

Вчена рада музею ухвалила рішення про перейменування, також музей надіслав інформацію в Міністерство культури та інформаційної політики. Але коли саме музей перейменують, поки невідомо.

“Потім має відбутися певна процедура, погодження. Але це вже процес. Він перейшов зі стадії декларативного або дискусійного у юридичну колію”, – сказав Савчук.

Також запити надіслано у провідні інститути у сфері політики пам’яті – Інститут національної пам’яті й Інститут історії України Національної академії наук.

“Ми боремося за те, щоб наш музей став місцем пам’яті в сучасній російсько-українській війні, музеєм про героїзм українського народу, а також місцем пам’яті нашої перемоги – і не тільки України, а всього вільного демократичного світу”, – сказав директор.

Контекст:

Національний музей історії України у Другій світовій війні – меморіальний комплекс, розташований на схилах правого берега Дніпра у Києві. Меморіальний комплекс займає площу понад 11 гектарів. До нього входять: монументальна скульптура “Батьківщина-мати”, площа з Алеєю міст-героїв і скульптурними композиціями “Форсування Дніпра” та “Передача зброї”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *