Єврокомісія надасть усну оцінку щодо виконання Україною семи рекомендацій для вступу в ЄС 22 червня у Стокгольмі (Швеція) в межах неформального засідання Європейської ради із загальних питань.
Про це 19 червня в коментарі “Інтерфакс-Україна” повідомила речниця Європейської комісії Ана Пісонеро.
“Комісар [Олівер] Варгеї представить раді усну інформацію на майбутньому неофіційному засіданні ради із загальних питань 22 червня, але, звісно ж, основну увагу буде приділено всебічному звіту з розширення, який комісія планує опублікувати восени”, – сказала Пісонеро.
Крім України, усну оцінку також дадуть Молдові та Грузії.
Контекст:
Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія й Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів про вступ у Євросоюз.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидата.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив 27 квітня 2023 року, що Україна “виконала всі сім рекомендацій Єврокомісії”, які їй надали під час досягненні статусу кандидата. “Ми виконуємо всі реформи, необхідні для вступу до Євросоюзу”, – запевнив глава Кабміну. Шмигаль додав, що Україна готова до процедури переговорів наприкінці 2023 року.
10 травня віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина закликала Раду ухвалити низку законопроєктів для виконання рекомендацій Єврокомісії до надання її оцінки в червні.
Джерело: gordonua.com