Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що контрнаступ ЗСУ на окуповані Росією території сходу та півдня України демонструє перші ознаки успіху.
Таку думку генсек Альянсу висловив в інтерв’ю USA Today, опублікованому 13 червня.
Столтенберг констатував, що українські сили “завойовують позиції”, відбивши в окупантів кілька невеликих населених пунктів.
Водночас він застеріг від завищених очікувань. За словами генсека НАТО, варто бути готовими до того, що український наступ буде “кривавим та важким”.
Він пояснив, що російські окупанти мали час підготуватися і побудувати укріплення. У підсумку російські війська, додав він, створили серйозні оборонні лінії, і прорвати їх – “складне завдання”.
Столтенберг нагадав, що раніше російські окупанти на території України були недостатньо забезпеченими й оснащеними, а також мали проблеми з командуванням. Українці, зі свого боку, продемонстрували мужність та рішучість звільнити окуповані території й відтіснити росіян, додав він.
Контекст:
РФ розв’язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим та частину Донецької і Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків.
У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій, сили оборони за тиждень звільнили сім населених пунктів (Лобкове, Левадне, Новодарівка, Нескучне, Сторожове, Макарівка, Благодатне) і просунулися на 6,5 км, повідомили ввечері 12 червня у Міноборони України. Площа території, взятої під контроль, становить 90 км².
Увечері 12 червня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомляла, що за тиждень сили оборони України взяли під контроль біля Бахмута Донецької області 16 км² території, просунувшись на лівому фланзі на 1,5 км та правому фланзі – на 3,5 км. 13 червня у Генштабі ЗСУ заявили про просування українських військ поблизу Берхівського водосховища під Бахмутом, а також на торецькому та бердянському напрямках.
Джерело: gordonua.com