
Звільнено та повернуто додому ще сімох українських цивільних, яких Росія тривалий час незаконно тримала під арештом.
Про це у своєму Telegram-каналі сповістив омбудсмен Дмитро Лубінець.
“Це результат моєї особистої гуманітарної співпраці з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою. Особлива вдячність Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та іншим відповідальним установам, які діють у межах Координаційного штабу”, – наголосив Лубінець.
Що відомо про звільнених осіб?
За інформацією, на батьківщину повернулися громадяни України віком від 35 до 66 років. Всі вони були незаконно затримані російськими силами у 2022 році під час окупації Маріуполя, а також Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Щодо Київщини, то це зокрема Бучанський район, де у 2022 році російські війська чинили жорстокі дії.
Одного з українців викрали з його помешкання лише через те, що його син служить у Збройних Силах України. Іншого громадянина вивезли прямо з місця його роботи у сфері сільського господарства, де він перебував на момент початку повномасштабного вторгнення.
Серед звільнених осіб є також доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади “Янголи Тайри” в Маріуполі. Саме в той день разом з ним було затримано і Тайру, яку вдалося повернути додому раніше.
Читають зараз: В обхід дипломатичної блокади: Лубинець уклав угоду з новим омбудсменом РФ та передав список «найгірших» колоній.
Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

