
Російська сторона висловила готовність до поновлення діалогу з Україною.
Про це повідомив очільник МЗС РФ Сергій Лавров, як передають російські ЗМІ.
“Росія відкрита до відновлення переговорів з Україною, спираючись на ту позицію, де вони були припинені”, – зазначив Лавров.
Окрім того, глава зовнішньополітичного відомства Росії припустив, що переговори, які відбулися в Алясці, могли бути організовані з метою “виграти час для нарощування військової потужності” української армії.
Він також додав, що Європейський Союз, за його словами, зараз активно “накачує” Україну фінансовими ресурсами та озброєнням.
Не оминув увагою Лавров і Сполучені Штати, звинувативши адміністрацію Трампа у посиленні санкційної політики, а також у тому, що обіцянки, дані після переговорів в Алясці, були забуті.
“Окрім продовження всіх санкцій адміністрації Байдена, було запроваджено значний пакет санкцій адміністрацією Трампа проти Росії”, – заявив він.
“Сполучені Штати відмовляються від заявленої ролі неупередженого посередника у російсько-українському конфлікті та вимагають негайного припинення вогню”, – йдеться в офіційній заяві.
Останній раунд тристоронніх перемовин між Україною, Російською Федерацією та Сполученими Штатами Америки відбувся 17-18 лютого 2026 року у Женеві. Наступна зустріч була запланована на 5 березня в Абу-Дабі, але її перенесли, після чого нова дата не була визначена.
Читають зараз: «Нічого нового не представили», – Лавров розкритикував європейських послів щодо «ультиматуму» Москві.
Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

