
Кремль може спробувати використати договір про спільну оборону “Союзної держави”, аби залучити Білорусь до війни проти України та отримати доступ до білоруських людських та тренувальних ресурсів. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Раніше експерти передбачали, що Росія може намагатися використовувати білоруське населення як резерв для поповнення особового складу, аби подолати постійний дефіцит кадрів, з яким російські війська стикаються з травня 2022 року.
Крім того, ISW зазначав, що Кремль може спробувати мобілізувати білоруських громадян до російської армії, враховуючи, що білоруси та росіяни мають однаковий статус громадянства відповідно до Угоди про Союзну державу, і теоретично мають рівні права за законодавством Союзної держави.
“Таким чином, Кремль міг би стверджувати, що білоруси також мають такі самі громадянські зобов’язання та відповідальність згідно із законодавством Союзної держави. Російські посадовці можуть одного дня наполягати на тому, щоб громадяни Білорусі, яка де-факто анексована, служили у російських збройних силах або у військових формуваннях Союзної держави під контролем Росії, згідно з єдиним законодавством Союзної держави”, – додали аналітики.
Читають зараз: Лавров відреагував на ультиматум Зеленського та пригрозив інструментами «Союзної держави».
Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

