Фото: відкриті джерела
РФ з початку повномасштабної війни хотіла спричинити в Україні голод. Для цього були придумані три етапи відповідних дій, які втілювалися у життя.
Джерело: The Guardian
РФ з початку війни хотіла спричинити в Україні голод
РФ після повномасштабного вторгнення намагалася спричинити голод в Україні у три етапи.
Зазначається, що прокурори та правозахисники хочуть задокументувати випадки, коли російські окупанти використовували голод як зброю війни, щоб надати докази МКС.
Так, з цією метою наступного року юридична компанія Global Rights Compliance працюватиме з українськими прокурорами над створенням досьє. Мета полягає в тому, щоб подати заяву відповідно до статті 15 Римського статуту, яка дозволяє третім сторонам надсилати інформацію про ймовірні воєнні злочини прокурору МКС.
Старший юрист Global Rights Compliance Юсуф Хан розповів, що агресор почав використовувати голод проти українців одразу після початку повномасштабної війни, коли українські міста були взяті в облогу, а постачання продовольства припинилося.
Про це свідчить загибель 20 цивільних громадян у Чернігові вранці 16 березня 2022 року, коли російські осколкові бомби вибухнули біля супермаркету, де українці стояли в черзі за хлібом.
Крім того, слідчі документують злочини РФ при облозі Маріуполя.
Постачання продовольства до міста було припинено, а коридори для гуманітарної допомоги заблоковані або розбомблені, що дуже ускладнило або унеможливило виїзд мирних жителів, – йдеться у повідомленні.
Друга фаза – знищення об’єктів, необхідних для виживання цивільного населення. Окупанти намагалися знищити запаси продовольства і води, а також джерел енергії по всій Україні під час бойових дій.
Якщо ви знищуєте об’єкти, необхідні цивільному населенню, такі як енергетична інфраструктура в розпал зими, то ваші дії є спланованими, – наголосив юрист.
Третій етап – спроби РФ запобігти або обмежити експорт українських продуктів харчування.
Потім ми бачили, як Росія атакувала зернові об’єкти на Дунаї і грала м’язами на Чорному морі, – сказав Хан.
Як повідомили українські чиновники, наприкінці липня і на початку серпня було знищено 270 тисяч тонн продовольства.
Путін може нести відповідальність за вчинення цих злочинів безпосередньо, спільно з іншими та/або через інших, а також за нездатність здійснювати належний контроль над російськими військовими або іншими особами, яких звинувачують у конкретних злочинних діях, – стверджує юрист.
У Маріуполі люди влаштували “голодний бунт”
30 серпня офіційно стало відомо, що мешканці окупованого росіянами Маріуполя влаштували “голодний бунт”, коли Червоний Хрест спробував скасувати видачу гуманітарної допомоги через велику кількість охочих.
Як стверджує радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, у пункті в лугопарку ім. Гурова оголосили про призупинення видачі гуманітарної допомоги, після чого почався “голодний бунт”.
Перший справжній голодний бунт. Через те, що гуманітарки від окупантів немає, єдиним джерелом їжі для багатьох залишилась Гуманітарка від Червоного Хреста. Але через занадто велику кількість людей, Червоний Хрест спробував скасувати видачу. Виник справжній бунт, — повідомляє радник мера.