680_6131b24c9c315.jpg
Індія стала першою країною, яка посадила космічний корабель біля південного полюса Місяця після того, як спроба Росії приземлити свій шатл “Луна-25” у цьому ж районі закінчилася невдачею через несправність двигуна.
Джерело: Bloomberg
Індія успішно посадила на Місяць космічний модуль
Chandrayaan-3 (Чандраян-3) — індійський космічний корабель, який стартував минулого місяця — здійснив м’яку посадку о 18:04 за місцевим часом (16:04 за київським часом) у середу, 23 серпня, після того, як російська Луна-25 врізалася на Місяць у неділю.
Індійський місяцехід під назвою Pragyan, або Wisdom, призначений для аналізу хімічного складу поверхні Місяця та пошуку води протягом одного місячного дня, що еквівалентно 14 дням на Землі.
Індія також стала другою країною після Китаю, яка має працюючий марсохід на Місяці.
Міжпланетна станція РФ “Луна-25” розбилась об поверхню Місяця
Зазначається, що 19 серпня відповідно до програми польоту КА “Луна-25” було передбачено видачу імпульсу для формування його передпосадкової еліптичної орбіти.
Проте, близько 14:57 зв’язок із КА “Луна-25” перервався.
За результатами попереднього аналізу, у зв’язку з відхиленням фактичних параметрів імпульсу від розрахункових, апарат перейшов на нерозрахункову орбіту і припинив своє існування внаслідок зіткнення з поверхнею Місяця, – повідомляють у Роскосмосі.
Крім того, заходи з пошуку апарата і входження з ним у зв’язок, реалізовані 19 і 20 серпня, результатів не дали.
Додається, що питаннями з’ясування причин втрати “Луни” займеться спеціально сформована міжвідомча комісія.