Молода австралійка завжди маскувала прищі макіяжем, але, вирушаючи до лікарні, забула зафарбувати один. І це врятувало їй життя, адже лікарю знадобилося лише один раз поглянути на крихітну цятку над бровою, щоб зрозуміти — це зовсім не прищ, а небезпечна форма раку, інформує Ukr.Media.
Марлен Міллотт з міста Мельбурн, Австралія, завжди добре доглядала за своєю шкірою, використовувала сонцезахисні креми і намагалася ходити лише у темних окулярах та головних уборах. І все ж таки іноді у неї з'являлися прищі.
Коли над лівою бровою дівчини з'явилася крихітна червона цятка, вичавити яку не вийшло, вона не надала їй особливого значення і вчинила так само, як з іншими прищами — замаскувала тональним кремом.
Ніякого дискомфорту новий прищ Марлен не завдавав, і вона досить швидко про нього забула.
"Це була просто червона цятка, я навіть не замислювалася про неї. Вона трималася протягом декількох місяців, але я легко її приховувала," — сказала дівчина.
Марлен не припускала, що це може бути щось небезпечне, навіть знаючи про те, що у кількох членів її родини був рак. Щоб убезпечити себе від нього, дівчина збиралася пройти профілактичне обстеження, але довго не знаходила на це часу.
Але у середині березня 2020 року Міллотт побачила у фейсбуці рекламу клініки, що проводить діагностику, а потім дізналася, що одна з її подруг відвідувала її і їй там все сподобалося.
Після цього 17 березня Марлен вирішила сходити туди для обстеження на рак молочної залози. Вирушаючи до медичного центру, дівчина не стала накладати повний макіяж і обмежилася легким, пропустивши той самий прищ.
І ледь Марлен зайшла у кабінет лікаря, як та одразу ж зацікавилася плямою над бровою.
"Я увійшла у кабінет лікаря, і одним з перших її запитань було таке: "Що у вас над бровою?"
Відповідь Міллотт не задовольнила лікаря, і та спрямувала її на біопсію, вважаючи, що пляма не схожа на звичайний прищ. І медик мала рацію — результати були готові 24 березня та показали, що у Марлен з'явилася базально-клітинна форма раку.
"Мене це засмутило і злякало, але підсвідомо я до цього була готова через родинну історію, тому великим шоком новина для мене не стала."
За словами фахівців, це найбільш поширена форма раку шкіри, яка, на відміну від меланоми, зростає досить повільно, але все ж таки вважається потенційно небезпечною.
Якби Міллотт продовжувала приховувати пляму, вона могла б поширитися на інші області і навіть вбити дівчину. Тож їй пощастило, що пухлину виявили рано.
Марлен призначили операцію і видалили новоутворення.
"Я переживала, що після загоєння шва виглядатиму як Шрам з мультфільму "Король Лев"".
Але загоєння минуло без ускладнень, і шрам від розрізу виявився ледь помітним, тож маскувати його у дівчини виходить так само легко, як і ракову пляму до цього.
Дівчина вважає, що використання сонцезахисного крему не врятувало її, тому що настільки близько до брів вона його не наносила. Тепер Марлен закликає австралійців обов'язково проходити планові обстеження.
Міллотт просить людей не бути впевненими, що з ними все гаразд, адже саме так гадала вона сама, а тепер вважає, що життя їй врятувала проста випадковість.
Джерело: ukr.media