Росія може дістати гарантії безпеки лише одним способом – програвши війну. Про це радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк написав 13 липня у Twitter.
За його словами, країні-агресору, щоб розраховувати на безпеку, потрібно виконати кілька умов.
“Програвши війну, пішовши з України й повернувши вкрадений суверенітет; провівши політичну трансформацію через заворушення; посадивши на лаву підсудних автора масових убивств. Це вже аксіома”, – написав Подоляк.
Біссерська людина, яка здійснила велику низьку боротьбу і масу genocide of ukrainians, говорячи про те, щоб говорити про захист guarantees for #Ukraine if #Russia ‘s security guarantees є fulfilled. Historically, є тільки один спосіб для Росії, щоб отримати захист guarantees: losing…
— Михайло Подоляк (@Podolyak_M) July 13, 2023
Реакцію представника ОПУ викликала сьогоднішня заява президента країни-агресора Володимира Путіна. Після саміту НАТО у Вільнюсі, де, зокрема, обговорювали міжнародні гарантії безпеки Україні, він сказав, що інтереси РФ також має бути враховано.
“Для нас немає нічого незвичайного в тому, що зараз було задекларовано і в НАТО, і в G7. Ми не проти абсолютно питань такого роду. Але ще раз повторюю – за обов’язкової умови гарантування безпеки РФ”, – цитує його пропагандистське агентство “РИА Новости”.
Контекст:
Україні мають надати дієві гарантії безпеки ще до вступу в НАТО, заявив 15 квітня президент України Володимир Зеленський.
Американська The Wall Street Journal написала 22 травня, що західні союзники до вступу України в НАТО можуть запропонувати їй так звану ізраїльську модель безпеки. За словами джерел, ознайомлених із проєктом, Україна матиме право скликати засідання НАТО звертатися по допомогу до окремих країн блоку. США водночас будуть головним гарантом цих домовленостей, але Великобританія, Франція й Німеччина також планують стати сторонами договору, вказала WSJ.
За словами Зеленського, найкраща гарантія для України – це членство в НАТО. 10 червня президент заявив: у Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.
Країни G7 ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі 11–12 липня. Цю декларацію підтримали Швеція, Данія, Ісландія, Норвегія та Фінляндія.
У Кремлі заявили, що гарантії безпеки країн G7 для України є замахом на безпеку РФ.
Джерело: gordonua.com