Верховна Рада України підтримала законопроєкт №8392 про внесення змін до кількох законодавчих актів, які регулюють застосування санкцій. Про це директорка департаменту санкційної політики Міністерства юстиції Інна Богатих 13 липня повідомила у Facebook.
Ухвалений документ регламентує початок роботи державного реєстру санкцій. Парламент ухвалив законопроєкт у другому читанні й у цілому, за проголосувало 314 депутатів.
За словами Богатих, в Україні не було єдиної публічної бази, де можна швидко перевірити застосування санкцій.
“Банки вели свої бази даних, нотаріуси, реєстратори свої – усі викручувалися, як могли”, – заявила вона.
Законопроєкт також усуває колізію щодо строків звернення до суду, яка була між Кодексом адміністративного судочинства України та законом України “Про санкції”, збільшує строки розгляду і строки оскарження, уточнює інші процесуальні питання, додала Богатих.
https://www.facebook.com/inna.bogatykh/posts/pfbid0gBX66nLZegH63EWnN6QEq4ScjiJazDcEcZyLoZGdz2f2xhsEaPLx6kGUC64MeTUbl
Контекст:
Україна почала застосовувати санкції проти компаній і громадян, причетних до російської агресії, 2015 року – за рік після того, як аналогічних заходів ужили США і ЄС. Відтоді українські й міжнародні санкції багаторазово розширювали і продовжували.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово затверджував санкції проти фізосіб і юридичних осіб, пов’язаних із країною-агресором Росією. 1 липня він увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про нові персональні санкції проти 192 фізичних і 291 юридичної особи. Серед тих, хто потрапив у санкційний список, – 189 росіян, зокрема глави оборонних підприємств, військовослужбовці й бізнесмени.
Джерело: gordonua.com