89% українців хочуть, щоб Україна вступила в НАТО, це рекордний показник – опитування

89% українців хочуть, щоб Україна вступила в НАТО. Про це свідчать опубліковані 30 червня результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Нинішній показник є рекордним. Під час опитування у травні 2022 року бажання, щоб Україна приєдналася до Альянсу, висловило 73% опитаних, у серпні – 79%, а у січні 2023-го – 86%.

85% респондентів очікують, що до 2030 року Україна буде повноправним членом Альянсу. У травні 2022-го так вважало 65% українців.

Опитування проводили з 10-го до 21 травня по всій Україні, окрім регіонів, які перебували в окупації станом на 24 лютого 2022 року. Усього було опитано 2509 респондентів методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера. Імовірна похибка для вибірки не перевищує 2,2%.

КМІС провів дослідження на замовлення американської неурядової організації “Національний демократичний інститут”.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ в Альянс зафіксовано у Конституції України.

У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, а 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року в Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує вступ України в НАТО.

30 вересня 2022 року – після того, як президент країни-агресора РФ Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.

Генсек Альянсу Єнс Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога і у цьому Україні допомагають члени Альянсу.

1 червня 2023 року на полях саміту Європейської політичної спільноти в Молдові Зеленський наголосив на необхідності визначення країнами – членами Альянсу чіткого алгоритму руху України до вступу в НАТО. “Конкретні рішення щодо подальшого руху України до членства і щодо безпеки нашої країни на період до вступу в Альянс – це те, що дасть нам змогу вважати Вільнюський саміт успішним”, – вказав президент.

В Офісі президента України заявили 10 червня, що майбутній вступ України в НАТО підтримало вже 20 членів Альянсу.

29 червня Столтенберг зазначив, що членство України в НАТО обговорять після саміту у Вільнюсі.

Олександр ПРИСЯЖНИЙ
журналіст, редактор

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *