Фото — pixabay.com
ChatGPT запустив процеси, які вже неможливо спинити. Чи не кожна компанія намагається хоча б мінімально залучити до своєї роботи штучний інтелект. Не лишилося осторонь і NASA: там розробляють власного бота для роботи в космосі.
Джерело: Engadget
NASA розробляє ШІ-помічника для астронавтів за аналогією з ChatGPT
Штучний інтелект пропонує великі переваги як для пілотованих, так і для безпілотних місій. З цією метою NASA розробляє систему, яка дозволить астронавтам виконувати кращі маневри, проводити вдалі експерименти та дослідження, покращувати своє перебування в космосі тощо, використовуючи мовний інтерфейс, схожий до тих, що сьогодні стрімко поширюються серед користувачів на Землі.
Як це буде
Ідея полягає в тому, щоб досягти того, що ми будемо розмовляти з космічними апаратами, а вони будуть відповідати нам про попередження, цікаві знахідки, які вони бачать в Сонячній системі й за її межами. Це вже зовсім не схоже на наукову фантастику, – каже докторка Лариса Сузукі, виступаючи на зустрічі IEEE, присвяченій космічному зв’язку наступного покоління.
NASA спочатку планує розгорнути систему на своєму Місячному шлюзі — космічній станції, яка буде обертатися навколо Місяця й забезпечувати підтримку місії “Артеміда”. Вона використовуватиме природно-мовний інтерфейс, який дозволить астронавтам звертатися за порадами щодо експериментів або проводити маневри, не занурюючись у складні інструкції.
На спеціальній сторінці, що закликає малий бізнес підтримати Lunar Gateway, NASA написало, що йому знадобляться технології штучного інтелекту і машинного навчання для управління різними системами. Це включає автономну роботу наукового навантаження, передачу даних, автономні операції, управління станом шлюзу та багато іншого.