Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розкритикував Організацію Об’єднаних Націй за мляву реакцію на підрив росіянами Каховської гідроелектростанції. Про це він сказав 9 червня в ефірі телемарафону, відео опублікував канал ICTV.
Ведучі запитали Кулебу, чи є спосіб досягти того, щоб в ООН швидко та оперативно реагували хоча б на катастрофи такого масштабу, як підрив росіянами ГЕС.
“Ну, давайте відверто. Швидко та оперативно – це не про міжнародні організації, у них своя бюрократія, свої стримуючі фактори. Я перепрошую за недипломатичний термін, але в ООН дуже конкретно… Ладно, буду дипломатом. Помилися”, – сказав Кулеба.
Глава МЗС обурився, що в день теракту та злочину геноциду проти українців представники ООН “святкували” день російської мови і ніяк не коментували підриву ГЕС.
“Набрали в рота води щодо подій [в Україні]. Я думаю, якби вони набрали в рота дніпровської води, замішаної на машинному маслі, крові, зі сморідом мертвих тварин, – можливо, вони б трохи інакше себе поводили. Але оскільки Нью-Йорк далеко і там інша вода, вони примудрилися цілий день мовчати і нічого не робити”, – сказав Кулеба.
Водночас він наголосив, що офіс ООН, який працює саме в Україні, докладав зусиль і оперативно скерував невелику команду до Херсона. Однак, за словами Кулеби, ця реакція була “неадекватною масштабу трагедії”.
ВІДЕО Відео: Факти ICTV / YouTube
Пресслужба ООН, коментуючи підрив окупантами Каховської ГЕС, зазначила у Twitter, що “цивільні особи та громадянська інфраструктура не є цілями – вони мають бути захищені, за всіх часів, всюди”. Прямої згадки катастрофи, як і згадок країни-агресора Росії, в пості не було.
Уранці 6 червня, коли стало відомо про скоєний російськими окупантами злочин, ООН опублікувала твіт про день російської мови.
Контекст:
Війська РФ уночі 6 червня підірвали Каховську ГЕС, станцію зруйновано і, як заявили в “Укргідроенерго”, її відновлення неможливе. Внаслідок підриву зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, 9 червня в Херсонській ОВА повідомили, що вода почала спадати, і на цей момент затоплено 3624 будинки у 32 населених пунктах Херсонської області.
У Херсонській області оголосили евакуацію. На окупованій частині регіону, який найбільше постраждав від повені, її провалили, заявляв президент України Володимир Зеленський. Відомо щонайменше про вісьмох загиблих на цій території (в Олешках).
Зеленський заявив, що, за даними української розвідки, підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично, допустивши затоплення власної техніки. Рішення про підрив Каховської ГЕС також ухвалили у Кремлі – це зробив президент країни-агресора Володимир Путін, розповів секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. Наказ, за попередньою інформацією, виконала 205-та мотострілецька бригада збройних сил Росії.
Збитки екології від руйнування Каховської ГЕС вже зараз становлять понад 46 млрд грн, заявив 7 червня міністр захисту довкілля і природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Увечері 8 червня рівень води в Каховському водосховищі знизився до позначки 12,5 м, що нижче за “мертву” точку 12,7 м, коли не можна робити водозабір у населені пункти і для Запорізької АЕС, повідомив гендиректор держкомпанії “Укргідроенерго” Ігор Сирота. В “Енергоатомі” запевнили, що у ставку-охолоджувачі ЗАЕС поки що достатньо води для забезпечення потреб станції.
“Укргідроенерго” повідомила 9 червня, що рівень води в Каховському водосховищі й далі знижується. За добу він упав на метр, а від ранку 6 червня – на 4,7м.
Ольга БЕРЕЗЮК
журналістка
Джерело: gordonua.com