Багато людей, які займаються прибиранням свого будинку, не звертають уваги на миття вікон або відкладають цю справу на потім. Є й ті, хто вважає, що це не так важливо. Однак токсикологи дали пояснення, чому такий підхід до прибирання неприйнятний, інформує Ukr.Media.
Деякі жінки люблять оцінювати прибирання за станом вікон та їх чистотою. Ви, можливо, також звертали увагу, як відрізняються вікна сусідів: одні з них вимиті до блиску, інші каламутні і вкриті брудом.
Хоча естетично така картина може не подобатися, проте є люди, які готові заперечити: навіщо часто мити вікна, якщо більшість часу вони приховані за фіранками? Лікарі дають відповідь.
Навіщо мити вікна
Пластикові вікна, які ставляться у нас у будинках, нешкідливі: під час їх виготовлення використовуються пластик, цинк. Але на шибках може збиратися волога — конденсат. І ось уже він накопичує і збирає речовини, і часом не найкорисніші, що знаходяться в повітрі: бактерії, токсини, алергени тощо.
Експерти зазначають, що пил та частинки шкідливих речовин, що накопичуються на вікнах, циркулюють у повітрі, яким ми дихаємо, перебуваючи вдома, та негативно впливають на його якість. Також брудні вікна можуть стати живильним середовищем для плісняви та грибка, які можуть виділяти небезпечні алергени.
Потенційна небезпека брудних вікон залежить у тому числі від площі приміщення, частоти провітрювання та кількості людей, які проживають у квартирі.
Які речовини можуть накопичуватися на вікнах
Якщо приміщення знаходиться біля виробництв та промислових підприємств, на вікнах скупчуються солі важких металів, ацетон, сірка, азот, оксиди вуглецю, фенол, сполуки фтору та хлору — це однозначно канцерогенні та бактеріологічні речовини. Наприклад, біля токсичного підприємства найбільше у повітрі газових токсичних викидів — метану, аміаку, сполук азоту тощо.
Якщо ви живете поруч із великими автотрасами, у промзоні, де знаходиться чимало промислових підприємств, то на вікнах можуть накопичуватися промислові пил, зола або частинки смол, сажа — твердий вуглець, попереджають експерти.
Летючі вуглеводні, механічні частинки та гази можуть накопичуватися не лише на вікнах, а й у наших легенях надалі, наголошують фахівці. Тому чим ближче ваш будинок до великих вулиць, високих потоків руху, виробництва, промисловості, шахт і так далі, тим частіше мийте вікна. Миття скла усередині квартири має входити у вашу щотижневу рутину.
Як забруднення повітря викликає рак
За останніми даними вчених, вплив високих концентрацій найдрібніших частинок у повітрі може збільшити ризик розвитку раку легень лише за три роки. Це показало дослідження майже 33 000 людей із раком легень. Причому до категорії ризику потрапили некурці.
"Клітини з мутаціями, що викликають рак, природно накопичуються з віком, але зазвичай вони неактивні, — каже вчений Чарльз Суонтон з Інституту Френсіса Крику у Великій Британії. — Ми з'ясували, що забруднення повітря буквально «пробуджує» ці клітини в легенях, змушує їх рости та потенційно утворювати пухлини".
Джерело: ukr.media