Енергоспільнота частково схвалила законопроєкт щодо розвитку “зеленої” енергетики в Україні

Секретаріат Енергетичної спільноти провів оцінку поданого до Верховної Ради України законопроєкту № 9011-д про відновлення й екологічну трансформацію енергетичної системи України і заявив про його підтримку з урахуванням низки рекомендацій.

“Оскільки запропонований проєкт закону є важливим кроком у напрямі забезпечення відповідності законодавства Енергоспільноти й вирішує деякі важливі питання, які заважали українському сектору ПДЕ використати свій повний потенціал після врегулювання спору з виробниками ПДЕ у 2020 році, секретаріат підтримує проєкт закону з урахуванням низки рекомендацій”, – повідомляють на сайті організації.

У своєму висновку експерти зазначили, що законопроєкт вносить зміни до кількох законів України, які регулюють гарантії походження, власне споживання і схеми підтримання електроенергії з поновних джерел, зокрема, до закону про альтернативні джерела енергії та закону про ринок електроенергії.

Енергетична спільнота – міжнародна організація, яка об’єднує Європейський союз і його сусідів для створення інтегрованого загальноєвропейського енергетичного ринку. Організацію засновано згідно з Договором про заснування Енергетичної спільноти, підписаного у жовтні 2005 року і чинного з липня 2006-го. Основна мета Енергетичної спільноти полягає в поширенні правил і принципів внутрішнього енергетичного ринку ЄС на країни Південно-Східної Європи, Чорноморського регіону за його межами на основі юридично обов’язкової бази, ідеться на сайті організації.

Асоціації поновлюваної енергетики України приблизно місяць тому звернулися до комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради щодо необхідності якнайшвидшого розв’язання проблем у “зеленій” енергетиці з огляду на запропоновані коментарі у законопроєкті №9011-д. Зокрема, інвестори закликали депутатів надати можливості виробникам із ПДЕ добудувати електростанції, які не було добудовано через російське вторгнення.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *