Фото — flickr.com
Вчений в галузі інформатики Джеффрі Хінтон, якого називають «хрещеним батьком ШІ», залишив посаду віцепрезидента Google. За словами Хінтона, він зробив це, щоб відкрито попередити громадськість про ризики, пов’язані з використанням штучного інтелекту.
Джерело: The New York Times
Джеффрі Гінтон звільнився з Google і попередив про небезпеку ШІ
Відмова Google від своїх колишніх обмежень щодо публічних випусків штучного інтелекту через конкуренцію з ChatGPT і Bing Chat спричиняє безліч етичних проблем, наголосив вчений. В інтерв’ю The New York Times Хінтон висловив стурбованість тим, що генеративний ШІ може призвести до хвилі дезінформації. «Можливо, ви більше не зможете знати, що є правдою», — заявив вчений. Він також наголосив, що ШІ не лише дозволить усунути «монотонну роботу», а й повністю замінить деякі робочі місця.
В чому небезпека ШІ
Також у вченого викликає тривогу можливість створення повністю автономної зброї на базі штучного інтелекту. Хоча деякі з порушених ним питань мають суто теоретичний характер, Хінтон побоюється ескалації, пов’язаної з розгортанням ШІ, яку неможливо зупинити без ефективних засобів контролю або жорстких обмежень.
Хінтон пояснив, що його позиція щодо систем штучного інтелекту почала змінюватися минулого року, коли Google, OpenAI та інші компанії почали створювати власні моделі ШІ, що іноді перевершують людський інтелект. Побоювання Хінтона поділяють багато впливових вчених та керівників технологічних фірм. Нещодавно Ілон Маск, Стів Возняк, а також понад 1000 інших експертів у галузі штучного інтелекту та представників IT-індустрії закликали у відкритому листі ввести піврічний мораторій на навчання ШІ-систем у зв’язку з необхідністю вирішення етичних проблем та питань безпеки.